reklama_pozdrowiony
DIETA

UWAŻAJ OTO JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH MITÓW NA ODCHUDZANIE !

mity odchudzania

Mity z diet odchudzających można by wymieniać bardzo długo. Niektóre pojawiają się w kolorowych czasopismach, najczęściej jednak po prostu z ust do ust. Powszechne przekonanie o tym, że produkt jest zdrowy może wprowadzić nas na manowce. Fakt, że niektóre produkty są zdrowe, wcale nie musi oznaczać, że pomagają one schudnąć. Jakich mitów żywieniowych należy unikać jeśli chcemy schudnąć ?

Największym mitem żywieniowym na odchudzanie jest przekonanie o tym, że należy jeść warzywa i owoce. Tymczasem najbardziej popularne owoce jak banany, jabłka, pomarańcze, mandarynki, brzoskwinie, śliwki, gruszki czy te mniej znane, ale równie lubiane jak mango, papaja zawierają w sobie bardzo dużo cukrów (węglowodanów), a tym samym i kalorii. Jeśli zatem myślisz, że zamiast jeść pierś z kurczaka lepiej zjeść dwa banany i zagryźć jabłkiem to jesteś w błędzie.

Owoce i warzywa nie takie zdrowe ?

Owszem, owoce i warzywa są bardzo zdrowe, ponieważ zawierają wiele witamin i cennych składników. Nie oznacza to jednak, że pozwalają schudnąć. Wiele owoców zawiera bardzo dużo cukrów, co przekłada się na znaczną liczbę kalorii.

W diecie odchudzającej powinno się unikać nadmiaru bananów, gruszek, pomarańczy, jabłek, winogrona czy innych bogatych w węglowodany owoców. Znacznie lepiej jest je zastąpić jagodami, jeżynami czy grejfrutami, ale również w rozsądnych ilościach.

By zrzucić zbędne kilogramy musimy spożywać mniej kalorii niż potrzebuje tego nasz organizm, a spożywanie nadmiernej liczby węglowodanów na pewno nam tego nie ułatwi.

Owoce i warzywa to naprawdę doskonałe źródło witamin i bardzo ważna pozycja w diecie każdego człowieka. Będąc jednak na diecie odchudzającej powinno dokonać się jednak ich właściwej selekcji.

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę