reklama_pozdrowiony
ZDROWIE

TO POMOŻE JEŚLI NIEUSTANNIE BRAKUJE CI SIŁ !

jak mieć więcej sił i energii

Wobec szybkiego tempa życia, nieustannych obowiązków wiele osób coraz częściej odczuwa przewlekłe zmęczenie i brak sił. Można żartobliwie powiedzieć, że czujemy się zmęczeni zmęczeniem, które dokucza nam na co dzień. Nie mamy sił na to by podjąć jakiekolwiek działania, czujemy się zmęczeni i nie potrafimy sobie z tym poradzić. Jednak czy zawsze przyczyną jest męcząca praca ?

Sposoby na odzyskanie wigoru

Jednym ze sprawdzony sposobów na większą witalność i mniejsze zmęczenie jest żeń – szeń, który można zażywać między innymi w formie suplementu diety. Już wiele lat temu naukowo udowodniono, że jego stosowanie znacząco zwiększa wigor, siły i zmniejsza uczucie zmęczenia. Żeń – szeń wykazuje wiele innych korzyści dla naszego zdrowia, dlatego warto go regularnie zażywać.

Brak regularnego snu w odpowiednich (nocnych) godzinach jest z całą pewnością przyczyną ciągłego zmęczenia. Nawet popołudniowa drzemka nie jest w stanie oddać tego co zabiera zarwana nocka. O ile powodem nie jest praca czy poważne obowiązki, to zamiast oglądać telewizję w nocy czy przesiadywać na komputerze, lepiej położyć się spać. Regularny sen w godzinach nocnych pozwala odzyskać witalność i pożegnać zmęczenie.

Powodem zmęczenia jak i ciągłego stresu może być niedobór magnezu. Ten bardzo ważny składnik naszego organizmu łatwo uzupełnić – czy to przez suplement diety czy produkty zawierające dużo magnezu. Dzięki temu z łatwością zażegnamy zmęczenie i stres.

Najprostszym rozwiązaniem na przewlekłe zmęczenie może okazać się … aktywność fizyczna. Otóż dopóki nie ruszymy się z kanapy może nam się wydawać, że nie mamy na nic siły, a już na pewno nie na jazdę na rowerze czy choćby spacer. Niestety, im więcej nic nie robimy, tym bardziej nam się nie chce. Kiedy już jednak podejmiemy jakąkolwiek aktywność fizyczną, niemal natychmiast się pobudzimy. Regularne ćwiczenia czy uprawiany sport da nam taką siłę i energię witalną jakiej nie da żaden suplement diety !

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę