reklama_pozdrowiony
ZDROWIE

TEN POPULARNY OWOC MA NIEZWYKŁE DZIAŁANIE DLA ZDROWIA

na co pomaga żurawina

Czasem nawet możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, że produkty, które spotykamy każdego dnia na półkach sklepowych wykazują aż tak silne działanie prozdrowotne. Jak się okazuje wcale nie trzeba faszerować się lekami i suplementami diety by być zdrowym, czuć się dobrze.

Znacznie lepiej wyjdziemy jeśli postawimy na naturalne produkty, bowiem nie szkodzą one naszej wątrobie, wykazuje bardzo dobre działanie i są też tańsze.

Żurawina jest jednym z tych produktów, które prócz zwykłego zastosowania w kuchni pozwolą nam cieszyć się zdrowiem. Najbardziej znaną zaletą jedzenia żurawiny jest uniknięcie problemów z drogami moczowymi. Wystarczy jeść garść żurawin przez okres tygodnia by pozbyć się uciążliwych problemów z drogami moczowymi, jak nieustanne wrażenie potrzeby oddania moczu, czy nieprzyjemne pieczenie.

Prócz tego, żurawina pozwala również uniknąć lub rozwiązać problemy próchnicy, chorób serca czy wrzodów żółądka, czyli dość popularnych problemów zdrowotnych Polaków. Żurawina nie należy do drogich produktów, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę niewielkie ilości żurawiny jakie powinniśmy spożywać. Kilogram żurawiny kosztuje od 20 do 35 zł, a tak naprawdę wystarczy niewielka garść tego wspaniałego owocu.

Wielu lekarzy zaleca by żurawina stanowiła nieodłączny element naszej diety.

Najbardziej zauważalne działanie żurawiny to działanie antybakteryjne, a także przeciwgrzybiczne. Dzięki temu żurawina stanowi doskonałe rozwiązane na wszelkie problemy infekcyjne, stany zapalne, zarówno jako profilaktyczne działanie jak i naturalny lek na wiele objawów.

Żurawina wykazuje silne działanie oczyszczające, detoksykacyjne naszego organizmu, dlatego owoce te cenione są przez osoby będące na diecie odchudzającej.

Poliantyocyjanidy zawarte w żurawinie występują również w czarnych jagodach, truskawkach, jeżynach, malinach czy zielonych winogronach, więc i te owoce wykazują podobne do żurawiny działanie.

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę