reklama_pozdrowiony
URODA

SPRAWDŹ CZY JESTEŚ JEDNĄ Z OSÓB, KTÓRE POTRZEBUJĄ KOENZYMU Q10 ?

po co jest koenzym q10

Koenzym Q10 jest bardzo ważny dla stanu naszej skóry, czyli koniec końców i urody. Jeśli chcemy cieszyć się elastyczną i jędrną, pozbawioną zmarszczek skórą musimy zadbać o odpowiednim poziom koenzymu Q10 w naszym ciele.

Jest on produkowany przez kilka narządów wewnętrznych cały czas, jednak wielkość produkcji koenzymu Q10 drastycznie spada po przekroczeniu wieku 25 lat. Co jednak niepocieszające to fakt, że bardzo łatwo można doprowadzić do jeszcze większego spadku koenzymu Q10, bo wystarczy zwykły ludzki stres, zmęczenie, zmniejszenie odporności czy też niektóre diety powodują spadek produkcji koenzymu Q10. Jak widać nie jest trudno doprowadzić do ubytku koenzymu Q10 a skutki mogą być niepożądane.

Nie bez powodu koenzym Q10 nazywany jest eliksirem urody, młodości, bo jeśli mamy go odpowiednio dużo to możemy cieszyć się dobrym stanem skóry. Jeśli go brakuje, skóra przestaje być elastyczna i jędrna, pojawiają się zmarszczki.

Koenzym Q10 odpowiedzialny jest za produkcję energii dla komórek, które chronią nas przed działanie wolnych rodników. Te zaś uszkadzając włókna kolagenowe przyczyniają się do powstawania zmarszczek.

Jednak odpowiedni poziom koenzymu Q10 to nie tylko sprawdzony sposób na jędrną skórę, bowiem ma on wiele innych atutów prozdrowotnych, które mogą okazać się pomocne między innym osobom cierpiącym na problemy z sercem czy brakiem energii.

Odpowiednim poziom koenzymu Q10 okazuje się być bardzo pomocny dla osób cierpiących na choroby układu krążenia. Koenzym Q10 zwiększa bowiem metabolizm komórek, a serce lepiej przystosowane jest do wysiłku. Zmniejsza się również ryzyko powstawania skrzepów w tętnicach.

Ten kto ma odpowiednio dużo koenzymu Q10 może cieszyć się zmniejszeniem prawdopodobieństwa udaru czy choroby wieńcowej.

Jak już wspomniano koenzym Q10 odpowiedzialny jest za dostarczenie zasobów energii, w związku czym pomaga utrzymać witalność na odpowiednim poziomie, przez co rzadziej odczuwa się zmęczenie fizyczne i psychiczne.

To również przekłada się na naszą aktywność fizyczną, a tym samym tendencję do nadwagi. Jeśli więc chcemy uchronić się przed nadmiernymi kilogramami warto zadbać również o odpowiednim poziom koenzymu Q10.

Ten składnik naszego organizmu wykorzystywany jest również na poprawę stanu osób cierpiących na cukrzycę, pomagając utrzymać glukozę na pożądanym poziomie.

Jak widać koenzym Q10 może znaleźć zastosowanie naprawdę w różnych schorzeniach, a także problemach. Warto zastanowić się czy problemy ze skórą lub zmęczenie nie jest spowodowane właśnie zbyt niskim poziomem tego składnika w naszym organizmie ?

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę