reklama_pozdrowiony
MEDYCYNA

PRAWDZIWY OBRAZ UZALEŻENIENIA OD ALKOHOLU [BAKLOFEN LEK]

czy można leczyć alkoholizm

Jedno z najbardziej wstrętnych, okrutnych i ciężkich do wyleczenia uzależnień, jest uzależnienie od alkoholu. Powoduje ono nie tylko bezpowrotną utratę zdrowia, wewnętrzną dewastację organów wewnętrznych takich jak wątroba, ale też zaburzenia psychiczne. Uzależnienie od alkoholu skutkuje rozpadem rodziny, zatraceniem sensu życia, zaniedbaniem codziennych obowiązków, kompletnym oderwaniem od rzeczywistości.

Chęć do spożywania alkoholu podzielić można według kilku kategorii. Część z nas pije, ponieważ traktuje to jako element spotkań towarzyskich. Część pije, bo wtedy dopisuje im humor. Inny sięgają po alkohol by oderwać się od stresu i problemów. Inni piją, bo lubią. Bez względu na to co jest przyczyną sięgania po alkohol, wszystko to doprowadzić może do uzależnienia od alkoholu, a te klasyfikowane jest jako niebezpieczniejsze od wielu narkotyków !

Początkowo wydaje nam się, że alkohol to dobre narzędzie do tego by świetnie się bawić. Kiedy jednak nie potrafimy bawić się bez alkoholu, a każde wyjście na imprezę skutkuje sięganiem po kieliszek, są to pierwsze poważne objawy uzależnienia od alkoholu.

Motywów dla którego ludzie sięgają po alkohol może być sporo, jednak prawdziwym powodem jest zajście pewnych reakcji w naszym organizmie, a dokładniej w mózgu. Na nic zda się tutaj naukowy wywód co dzieje się w mózgu, ale warto wiedzieć, że to właśnie proces w nim zachodzący powoduje uzależnienie od mózgu. Teoretycznie leczyć alkoholizm można tylko psychoterapią, w praktyce odkrywane są różne leki na alkoholizm.

Jak wygląda życie alkoholika

Alkoholik to kłamca, który w żywe oczy może mówić nieprawdę nawet swoim najbliższym. W jego myślach istnieje tylko jeden cel : napić się alkoholu. By to zrobić jest gotów kłamać, okradać najbliższą rodzinę. Jest w stanie poświęcić wszystko byle tylko sięgnąć po kolejną dawkę procentów.

Spora część alkoholików bardzo szybko traci pracę, rozwodzi się, zrywa kontakt z rodziną. Nie trzeba naprawdę wiele by przegrać swoje życie, utracić dom, źródło utrzymania. Alkoholi mimo że zdaje sobie sprawę z tego czym skutkować może dalsze picie, nie jest w stanie się temu sprzeciwić. Mimo, że wie iż wypijając butelkę wódki nie stawi się do pracy, a tym samym ją pewnie utraci, jest gotowy na to przystać, byle tylko oddać się alkoholowi.

Osoba uzależniona od alkoholu nie ma siły na to by się umyć, zjeść coś, ale znajdzie siły na wykonanie ciężkiej, fizycznej pracy byle tylko zdobyć pieniądze na kolejną butelkę alkoholu. Osoba uzależniona od alkoholu nie jest w stanie ustać na nogach, ale spokojnie dotrze do sklepu byle tylko kupić alkohol.

Kompletne zaniedbanie najbardziej podstawowych potrzeb jak jedzenie, higiena, codzienne czynności zdrowego człowieka to podstawowe objawy alkoholika. Ten jest gotowy niemal sprzedać za bezcen co tylko ma pod ręką byle zyskać pieniądze na alkohol.

Nie bez powodu mówi się, że wódka jest przyczyną nędzy. Najbiedniejsze rodziny bardzo często charakteryzują się patologicznym alkoholizmem. Bieda spowodowana jest alkoholem, a ten stanowi lek na problemy życiowe. Koło się zapętla, bo pije się po to by zapomnieć o problemach, a problemy pojawiają się, bo ludzie piją.

Alkoholikiem nie są jednak tylko ludzie biedni. Ba, coraz więcej wśród alkoholików prawników, lekarzy, nauczycieli, doktorów nauk, a także innych osób, po których nikt nie przypuszczał by, że mogą być alkoholikami.

Alkoholizm to choroba

Alkoholizm został uznany za chorobę, co często jest doskonałą wymówką dla alkoholika, który jak mantrę powtarza to, że cierpi na chorobę. Tę teoretycznie wyleczyć można tylko za pomocą terapii w ośrodkach uzależnienia. Terapie te polegają na serii mitingów podczas, których terapeuci (często byli alkoholicy) przeprowadzają ćwiczenia, które mają za zadanie wyleczyć z nałogu. Polegają one na czytaniu książek, zwierzeń alkoholików, ale przede wszystkim prowadzą do tego by alkoholik poznał przyczynę sięgania po alkohol. Odpowiada się na serie pytań, zadań, w których alkoholik ma zrozumieć swój problem i samemu zdecydować o zaprzestaniu z nałogiem.

Jeśli alkoholik nie będzie pragnął wyleczyć się z alkoholizmu to żadna terapia mu w tym nie pomoże. Ta jedynie kieruje na właściwą ścieżkę, wskazuje co alkoholik może zrobić by wydostać się ze szpon nałogu. Uzależnienie od alkoholu jest tak silne, że często po kuracji trwającej miesiąc czy dwa, pierwszą czynnością alkoholika po wyjściu z ośrodka jest upicie się na umór. Część alkoholików jest wyrzucanych z ośrodka leczenia uzależnień, ze względu na wypicie alkoholu !

Lek na alkoholizm

Teoretycznie podaje się do informacji, że jedynym lekiem na alkoholizm jest odpowiednia terapia i przede wszystkim chęć uzależnionego. Praktyka pokazuje jednak, że istnieją takie leki, które wprawdzie nie są stworzone na leczenie alkoholizmu, ale alkoholizm leczą. Przykładem może być baklofen – wspaniały lek na alkoholizm. Jak wykazano w badaniach pewnego naukowca, i jak potwierdzają uzależnieni od alkoholizmu, baklofen bardzo skutecznie odbiera ochotę na alkoholizm !

Wiele osób poddaje w wątpliwość działanie baklofenu, ale trzeba się zastanowić czemu to robią. Są to najczęściej osoby, które na alkoholizmie zarabiają : ośrodki leczenia, lekarze, koncerny alkoholowe. Gdyby alkoholizm nie istniał to ilu ludzi przestałoby zarabiać fortuny ?! Dlatego informacje o takim leku na alkoholizm jak Baklofen nie znajdują szerszego odzewu w mediach.

Kto wynalazł Baklofen ? 63-letni kardiolog Amaisen, który cierpiał na uzależnienie od alkoholizmu. Sam zaczął szukać leku, który ocali mu życie i pozwoli wyrwać się z nałogu. Wyniki jego badań i przede wszystkim doświadczenia na sobie samym, które pozwoliło mu wyleczyć się z alkoholizmu nie są powszechnie znane. Są tłumione przez osoby, które dalej chcą zarabiać na wstrętnym uzależnieniu od alkoholu. Łatwo można jednak wyszukać opinie byłych alkoholików, którzy potwierdzają skuteczność działania baklofenu.

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę