reklama_pozdrowiony
ZDROWIE

NAJSKUTECZNIEJSZA METODA NA ZGAGĘ

najskuteczniejsza metoda na zgagę

Zgaga to palący problem, który całkowicie może odebrać nam ochotę na wszystko. Spowodowana jest cofaniem się kwasu żołądkowego (tak zwanym refluksem). Uczucie pieczenia w przełyku jest bardzo nieprzyjemne, człowiek myśli wtedy tylko o tym jak pozbyć się zgagi. Niestety, ale metody na zgagę nie zawsze działają, a człowiek cierpiący na nią niemal niczym tonący chwyta się brzytwy.

Jeśli zgaga trwa przez dłuższy czas to najprawdopodobniej jest wynikiem niewłaściwej diety, ale należy również rozważyć wizytę u lekarza tak by dokładnie zdiagnozować przyczynę.

Domowy sposób na zgagę

Najskuteczniejszym domowym sposobem na zgagę jest w około 100 ml wody rozpuścić płaską łyżeczkę sody oczyszczonej. Wypić, zapomnieć o nieprzyjemnym smaku, a zgaga znika jak ręką odjął.

To sposób na zgagę bardzo skuteczny, wręcz niemal najskuteczniejszy. Jednak należy pamiętać o tym, że picie dużej ilości sody oczyszczonej nie jest raczej zdrowe dla naszego organizmu.

Jeśli więc zgaga utrzymuje się przez dłuższy czas powinniśmy udać się do lekarza oraz zastosować specjalne tabletki na zgagę (tutaj wyróżniamy dwa rodzaje : jedne, które przynoszą natychmiastową ulgę, drugie, które pije się przez dwa tygodnie, ale pozwalają uporać się ze zgagą na długi czas). Zdecydowanie polecam tabletki na zgagę dojelitowe (normalnie pije się je z wodą). Stosowane przez 14 dni skutecznie pomagają pozbyć się zgagi, a nie tylko usuwają ja na chwilę.

Warto jednak zmienić swoją dietę, tak by zgaga nie powracała, bo nawet jeśli wyleczymy się z palącego problemu na jakiś czas, a nie pozbędziemy się przyczyny (niewłaściwej diety) to zgaga powróci.

Tutaj możecie przeczytać o tym jakie produkty powodują zgagę.

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę