reklama_pozdrowiony
DIETA

LISTA PRODUKTÓW ABSOLUTNIE ZAKAZANYCH NA DIECIE ODCHUDZAJĄCEJ

czego nie jeść na diecie odchudzającej

Jeśli marzy Ci się zrzucenie kilku ładnych kilogramów, oponki z brzucha to musisz nie tyle podjąć wyzwanie codziennego treningu, biegania, wysiłku fizycznego co przede wszystkim zmienić swoją dietę, przyzwyczajenia żywieniowe.

Problem otyłości, zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej wynika zza wysokiej liczby spożywanych kalorii (więcej niż dzienne zapotrzebowanie). W głównej mierze przyczyniają się do tego węglowodany (w tym najczęściej niezdrowe słodycze, napoje gazowane i niegazowe, słodzone jogurty i wszystkie produkty, w których występuje dużo cukru), a także niezdrowe tłuszcze (m.in. potrawy smażone w głębokim oleju).

Na diecie odchudzającej powinno zrezygnować się z niektórych produktów, szczególnie tych, które mają bardzo dużo kalorii, niezdrowych węglowodanów i tłuszczy. To wcale nie oznacza, że trzeba będzie głodować. To oznacza, że trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe.

Zamiast stosu ziemniaków lepiej zjeść dodatkową porcję piersi z kurczaka lub ryby. Jasne pieczywo, podobnie jak makarony i ryż warto zastąpić ciemnym.

Mimo, że na diecie odchudzającej z reguły je się mniej, to produktów bogatych w samo białko jak twarogi, serki wiejski czy piersi z kurczaka, indyka, nietłuste ryby można spożywać naprawdę dużo. Dzięki temu nie będziemy głodni, a przy tym możemy sporo schudnąć.

Schudniemy jednak tylko wtedy kiedy liczba spożywanych kalorii będzie mniejsza od naszego dziennego zapotrzebowania.

Mimo to, są jednak produkty, których absolutnie nie wolno spożywać na diecie odchudzającej (a swoją drogą to radziłbym ich nie spożywać w ogóle lub w ograniczonej ilości, nawet kiedy odchudzać się nie masz zamiaru).

Produkty, których nie jeść i nie pić na diecie odchudzającej

 • chipsy, paluszki, orzeszki ziemne
 • fast food – można go zrobić samemu stosując np. pierś z kurczaka czy indyka – jest wtedy znacznie zdrowszy,
 • piwo – ma bardzo dużo kalorii,
 • napoje gazowe typu cola itd.
 • napoje niegazowe typu napój o smaku pomarańczowym,
 • masło, margaryna – lepiej stosować oliwę z oliwek lub niczym nie smarować
 • sosy, ketchupy – mają dużo węglowodanów, cukrów i niezdrowych tłuszczy,
 • słodzone płatki śniadaniowe,
 • słodycze,
 • lody,
 • śmietany wysokoprocentowe,
 • majonez,
 • tłuste mięsa, np. boczek

To tylko przykładowa lista, która mogłaby być znacznie dłuższa. Chociaż zdaje się ona ciągnąć w nieskończoność, to szybko można dojść do wniosku, że wiele tych produktów, choć zakazanych, możemy łatwo zastąpić.

Zamiast chipsów, paluszków i orzeszków można zjeść trochę pistacji, orzechów włoskich (nie za dużo), fast food tak jak wspomniano można zrobić samemu zastępując niezdrowe składniki, tymi bogate w białko, a ubogie w tłuszcz.

Wszelkiego rodzaju napoje należy zastąpić wodą, choć oczywiście nie jest to taki idealny substytut. Można pić świeżo wyciskane soki, ale należy uważać na ilość cukrów, bo sporo owoców ma ich całkiem sporo.

Słodzone płatki śniadaniowe można zastąpić własnoręcznie przygotowanym musli z prawdziwych płatków owsianych z dodatkiem suszonej żurawiny, rodzynek.

Sosy będą znacznie mniej kaloryczne jeśli zamiast majonezu, oleju użyjemy jogurtu naturalnego.

Jeśli już chcemy jeść lody to znacznie lepiej dla naszej figury wyjdziemy na tych, które przygotujemy sami w formie sorbetu (owoce + lód).

To oczywiste, że przechodząc na dietę odchudzającą kiedy zaczniemy unikać pewnych produktów, nasz organizm przyjmie to niechętnie (jak każdą inną zmianę). Są jednak setki innych równie dobrych, a znacznie zdrowszych produktów, do których z całą pewnością łatwo przywykniemy po kilku tygodniach, szczególnie kiedy zauważalne będą pierwsze efekty odchudzania.

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę