reklama_pozdrowiony
URODA

JAK PORADZIĆ SOBIE Z KAMIENIEM NA ZĘBACH + ZAPOBIEGANIE

ładne zęby

Kamień nazębny nie tylko wpływa na zdrowie naszych zębów, ale także odbiera im estetykę, ponieważ kamień nazębny przybiera najczęściej żółty lub brązowy kolor. Najwidoczniejszy jest na wewnętrznej stronie zębów. Powinno się regularnie go usuwać, a najlepiej po prostu zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego.

Kamień nazębny powstaje w momencie kiedy płytka nazębna jest gromadzona i nie dbamy o jej prawidłowe usuwanie. Z czasem twardnienie i przekształca się właśnie w opisywany kamień nazębny. Ten natomiast przylega do zębów na tyle mocno, że jedynym rozwiązaniem jest usunięcie kamienia przez dentystę.

Sam zabieg usuwania kamienia nazębnego nie jest bolesny, choć uczucie jest dość dziwne. W zależności od ilości kamienia na zębach zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Produktami sprzyjającymi powstawaniu kamienia nazębnego jest kawa i herbata, która zostawia widoczny osad na naszym zębach. Bardzo silny wpływ na powstanie kamienia ma również palenie papierosów. Koniec końców, kamień nazębny powstaje przez niewłaściwą higienę jamy ustnej.

Znacznie łatwiej niż usuwać kamień na zębach jest po prostu mu zapobiegać. Jeśli nieco ograniczmy spożycie kawy czy herbaty, a także rzucimy palenie to na pewno kamień nazębny nie będzie nam już tak mocno dolegał.

Najważniejsze pozostaje jednak by odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej, czyli myć zęby co najmniej dwa razy dziennie. Najlepiej pastą z fluorem. Przydatne okazuje się być również stosowanie nici dentystycznych.

Zapobiec powstawaniu nadmiernego kamienia mogą również regularne wizyty kontrolne u stomatologa.

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę