reklama_pozdrowiony
MEDYCYNA

JAK KUPIĆ TANIE LEKI

jak kupić tanie lekarstwa

Czasami słysząc wysokość rachunku w aptece niemal możemy dostać zawału, bo kwoty za leki potrafią być porażająco wysokie. Niestety, ale niektóre leki są tak drogie, że wiele osób musi zrezygnować z innych zakupów, byle tylko kupić niezbędne leki.

O ile leki na receptę mają stałą cenę bez względu na to w jakiej aptece je kupujemy, o tyle leki nierefundowane mogą mieć różne ceny w różnych aptekach, dlatego pierwszą zasadą kupowania tanich leków jest sprawdzenie kilku aptek (jeśli kupujemy lek nierefundowany).

Największe oszczędności na lekach poczynić możemy kupując różne leki bez recepty lub nawet suplementy diety reklamowane w telewizji. Firmy farmaceutyczne mogą reklamować w telewizji tylko leki bez recepty. Jeśli boli nas głowa to nie powinniśmy kupować leków reklamowanych w TV, bo te będą najdroższe.

Sprawdzonym sposobem na kupno tanich leków jest odnalezienie znanego z reklam TV leku (lub takiego, który został nam przepisany) i sprawdzenie jego składniku. Na przykład najpopularniejszym środkiem na ból głowy, zęba itd. jest paracetamol. Zamiast więc kupować reklamowany lek o nazwie X, po prostu kupmy paracetamol. Uzyskamy ten sam efekt, znacznie tańszym kosztem.

Jeśli więc chcesz kupić tanie leki to zawsze sprawdź jaki składnik zawiera przepisany lub reklamowy lek. Następnie poszukaj leków o takim samym składzie i wybierz ten najtańszy.

Czy farmaceuci w aptece pomogą kupić najtańszy lek

Można się zastanowić po co całe te przedsięwzięcie z szukaniem najtańszych leków na własną rękę, skoro można by po prostu pójść do apteki i poprosić farmaceutę o pomoc. Niestety, ale oni pomagają klientom tylko w takim zakresie, który pomoże im zarobić. Nie zaoferują Ci przecież tańszego leku skoro na innym ich marża jest większa. Nie zaoferują Ci przecież najtańszego leku, którego akurat nie mają na stanie. Nie zaoferują Ci przecież leku, którego producent nie obiecał im telewizora, tabletu i zagranicznych wakacji za sprzedaż określonej liczby sztuk takiego leku.

Farmaceuci mogą jedynie doradzić jaki lek okaże się pomocny na określone dolegliwości, wytłumaczyć ulotkę leku, jego działanie, ale nie spodziewaj się, że pomogą Ci zaoszczędzić na kupnie leków.

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę