reklama_pozdrowiony
FITNESS

CZY DZIĘKI SAMYM ĆWICZENIOM MOŻNA SCHUDNĄĆ ?

Czy bez ćwiczeń i treningu można schudnąć ?

Jednym z pierwszych działań podejmowanych przez osoby, które chcą schudnąć jest wyszukiwanie nie tylko skutecznych diet, ale przede wszystkim szukają oni skutecznego treningu, treningu na odchudzanie czy ćwiczeń na schudnięcie. Czy jednak jest to rozsądne ? Czy można schudnąć tylko ćwicząc bez żadnej diety ?

A na Internecie można znaleźć naprawdę różne treningi, które tak naprawdę dla laika mogą się wydawać dobre, a wcale takie być nie muszą. Należy bowiem rozgraniczyć treningi siłowe, na masę, na schudnięcie, na rzeźbę i wiele innych. Tylko osoby, które się tym interesują, się na tym znają są w stanie zidentyfikować na co tak naprawdę pomaga dany trening. To, że będziesz wykonywać setki brzuszków wcale nie pomoże zrzucić zbędnych kilogramów z brzucha, a bieganie i intensywny trening interwałowy nie pozwolą Ci na rozbudowanie szerokich ramion i dużego bicepsa.

Czy bez diety można schudnąć

Niektórzy starają się zatem oprzeć swój plan odchudzania jedynie na ćwiczeniach bez diety i zastanawiają się czy w ten sposób można schudnąć ? A w rzeczywistości tracą oni jedynie swój czas. Zastanówmy się bowiem kiedy człowiek chudnie.

Kilogramy gubimy wtedy kiedy ilość spożywanych kalorii jest mniejsza od naszego dziennego zapotrzebowania. Oto prosta i jedyna definicja odchudzania. By schudnąć należy spożywać mniej kalorii niż jest nam to potrzebne.

Czy zatem bez diety można schudnąć tylko ćwicząc ? Niestety, raczej nie (chyba, że nieumyślnie doprowadzimy do sytuacji, że zjadamy mniej kalorii niż potrzebujemy).

Ćwiczenia jedynie przyspieszają proces odchudzania i go ułatwiają (możemy zjeść nieco więcej, ale i też wzrasta nasze zapotrzebowanie na kalorie). Ćwicząc spalamy kalorie, tym samym ułatwiając sobie odchudzanie, ale jeśli będziemy nawet ćwiczyć intensywniej od zawodowych sportowców, a przy tym zjemy więcej kalorii niż potrzebujemy to nigdy nie schudniemy !

Jedyną szansą na schudnięcie jest zjadanie mniejszej liczby kalorii niż potrzeba nam każdego dnia.

Podsumowując, ćwiczenia stanowią jedynie ułatwienie i przyspieszenie chudnięcia, a także zwiększają liczbę spalanego tłuszczu. Jeśli jednak liczba kalorii zjadanych jest większa niż potrzebnych, to nawet ćwiczenia nie pomogą schudnąć.

Ćwiczenia bez diety nie są skuteczną metodą odchudzania. Jednak dieta bez ćwiczeń może być naprawdę skuteczna i przynosić oczekiwane rezultaty utraty wagi.

Jeśli marzy Ci się zatem zrzucenie zbędnych kilogramów to zacznij swój plan od ułożenia odpowiedniej diety z mniejszą liczbą kalorii niż Twoje potrzeby, a dopiero potem opieraj swój sukces na dodatkowych ćwiczeniach.

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę