reklama_pozdrowiony
DIETA

CO ZJEŚĆ NA KOLACJĘ BY NIE PRZYTYĆ ?

co jeść na kolację

Mawia się, że to śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Jeśli chodzi o nadanie rytmu naszego dnia, odpowiednią dawkę energii to faktycznie śniadanie wiedzie prym. Jednak to kolacja jest posiłkiem, który znacząco decyduje o tym jak wygląda nasze ciało. Kolacja to bardzo ważny posiłek, który jest w stanie przechylić szalę udanego odchudzania, walki o wymarzoną sylwetkę na stronę „udało się” lub „nie mam efektów”. Jeśli zjesz na kolację niewłaściwy posiłek, to na Twoim brzuchu może powstać oponka, a jeśli zjesz coś wartościowego, to tłuszcz nie będzie odkładał się na Twoim ciele.

Wraz z upływem godzin w ciągu dnia, metabolizm naszego organizmu słabnie, w związku z czym gorzej radzimy sobie ze spalaniem kalorii. Najgorsze wyniki pod tym względem osiągamy na wieczór, szczególnie gdy kładziemy się do łóżka i nasza aktywność fizyczna niemal równa jest zeru.

To nieprawda, że nie powinno się jeść kolacji. Spokojnie można spożyć ją na godzinę przed snem. Tak naprawdę zbytni przestój w posiłku powoduje, że nasz „głodny” organizm zamiast zjadać tłuszcz, zjada mięśnie, a nie na tym nam zależy. Toteż nie warto się głodzić i lepiej zjeść kolację na godzinę przed planowanym snem.

Co powinno się jeść na kolację

Ostatni posiłek dnia jakim jest kolacja, powinien składać się praktycznie z samego białka, ewentualnie z dodatkiem zdrowych tłuszczy. Może to być ryba morska, tuńczyk z puszki, serek wiejski czy twaróg. Absolutnie powinniśmy zrezygnować z węglowodanów, bo to prowadzi do tego, że nasz organizm nie potrafi spalić nadmiaru kalorii, a te odkładają się jako tłuszcz na naszym brzuchu.

Bez względu na to czy planujemy schudnąć, zwiększyć swoją masę mięśniową, czy po prostu wyglądać dobrze, nikomu nie zależy na oponce na brzuchu. Lepiej zatem zrezygnować ze spożywania na kolację węglowodanów i zjeść coś wysokobiałkowego.

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę