reklama_pozdrowiony
MEDYCYNA

CO OZNACZA BÓL W KLATCE PIERSIOWEJ ?

ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej może pojawiać się u różnych osób, bez względu na wiek, płeć, stan fizyczny organizmu. Czasem pojawiać się może w godzinach wieczornych, czasem porannych, czasem po wysiłku fizycznym, a czasem gdy nic nie robimy. Chociaż istnieją dziesiątki powodów, dla których możemy odczuwać ból w klatce piersiowej nie zawsze trzeba się od razu tym martwić.

Często zdarza się bowiem tak, że przyczyną bólu w klatce (pojawiającym się w okolicy mostka, spłycającym oddech i potem) może być … stres. Nie bez przyczyny XXI wiek uznaje się za apogeum stresu, bo ludzie z całego świata żyją dzisiaj na co dzień ramię w ramie ze stresem. To właśnie on może być przyczyną nieregularnie pojawiające się bólu w klatce piersiowej, który przestaje po kilku minutach i głębszych oddechach.

Stres wprawdzie jest jedną z przyczyn bólu w klatce piersiowej w okolicy mostka, ale nie jest jedyną przyczyną, bo tych może być naprawdę wiele, a większość z nich jest bardzo poważna.

Przyczyną bólu w klatce piersiowej mogą być również schorzenia układu sercowo – naczyniowego. Takie problemy jak dławica piersiowa, tętniak aorty piersiowej czy zapalenie mięśnia sercowego to tylko przykłady takich schorzeń.

Innym powodem dlaczego boli w klatce piersiowej mogą być problemy z układem pokarmowy – zapalenie trzustki, wrzody, zgaga to tylko niektóre, wywołujące ból w klatce piersiowej.

Schorzenia układu oddechowego również mogą powodować ból w klatce piersiowej. Jak się okazuje odpowiedzialna za to może być między innymi odma czy zapalenie płuc.

Z całą pewnością ból w klatce piersiowej nie jest przyjemny i absolutnie nie wolno go lekceważyć. Nie oznacza to jednak, że zawsze spowodowany jest poważnymi problemami. Często przyczyną może być zwykły stres. Jeśli jednak ból w klatce nie ustępuje, odczuwamy go regularnie powinniśmy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który dokładnie zbada przyczynę jego powstawania.

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę