reklama_pozdrowiony
ZDROWIE

BUDZISZ SIĘ W NOCY ZE SKURCZAMI ? TEGO CI BRAKUJE !

skurcze w nocy - co poradzić

Czasami nie potrafimy zrozumieć dlaczego w nocy budzimy się z silnym skurczem szczególnie nóg. Jest to dość uciążliwa kłopotliwość, bo w nocy skurcze naprawdę bolą, a po drugie budzą nas w najlepszej fazie snu.

O ile poprzedniego dnia sporo biegaliśmy, ćwiczyliśmy po długiej przerwie możemy zrozumieć pojawienie się skurczy nocnych, o tyle występują one czasami bez zrozumiałych dla nas przyczyn. Czego objawem są skurcze w nocy i jak sobie z nimi poradzić ?

Najczęstszym, a przy tym bardzo błahym powodem okazuje się być niedobór magnezu, który wywołuje u nas skurcze, które nasilają się w nocy. W zdecydowanej większości przypadków niedobór magnezu spowodowany jest sporą ilością kawy, którą wypijamy za dnia. Kawa bardzo skutecznie wypłukuje magnez z organizmu, co jest przyczyną skurczy w nocy.

Rozwiązaniem problemu skurczy w nocy jest albo usunięcie przyczyny, albo też usunięcie objawów. Można zatem zmniejszyć spożycie kawy, co przełoży się na poprawę stanu magnezu w organizmie.

Jeśli jednak nie widzi nam się rezygnowanie z kawy, to możemy zacząć jeść produkty zawierające magnez lub też kupić suplement diety zawierający magnez.

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę