reklama_pozdrowiony
ZDROWIE

BRAKUJE CI MAGNEZU ? MUSISZ JEŚĆ TE PRODUKTY !

produkty bogate w magnez

Magnez to jeden z najważniejszych składników naszego organizmu. Jego niedobór może skutkować bardzo poważnymi problemami, takimi jak ciągły stres, nieustające zmęczenie, rozdrażnienie. Brak magnezu jest jednym z najbardziej zauważalnych dla naszego organizmu, który niemal natychmiast reaguje na niedobór magnezu.

Jeśli zdarzyło Ci się obudzić w nocy z silnym skurczem mięśni to Twój niedobór magnezu jest bardzo mocny. Podobnymi objawami mogą być łamliwe paznokcie czy rozdwajające się włosy.

Dzienne zapotrzebowanie na magnez u dorosłego człowieka waha się w granicach 300 – 4000 mg magnezu. Zależy między innymi od ogólnego stanu naszego organizmu, wieku, płci.

Niedobór można regulować suplementami diety, które tak usilnie reklamowane są w telewizji. Można jednak posiłkować się produktami zawierającym dużo magnezu, co na pewno nie wyjdzie nam ani drożej, ani mniej zdrowo.

Produkty bogate w magnez

Odpowiednio ułożona dieta zawiera wystarczająco dużą liczbę magnezu. Wcale nie trzeba zjadać niczego nadzwyczajnego, bo wiele znanych nam produktów jest bogatych w magnez.

Jednymi z najbogatszych w magnez produktów, są :

  • Pestki dyni – te zawierają aż 540 mg magnezu w 100 g. Można je uprażyć i dodać do sałatki czy zupy krem, ale także przegryzać jako zdrową przekąskę. Poza tym wspomagają odchudzanie, a także pomagają osobom cierpiącym na nadciśnienie.
  • Banany – jeden z najpopularniejszych owoców jest bardzo bogaty w magnez, gdyż 100 g zawiera aż 33 mg magnezu. Stanowią one również doskonałe źródło magnezu, obniżając ciśnienie tętnicze krwi, zmniejszają cholesterol.
  • Ryby – w praktycznie każdym artykule o zdrowym trybie życia pojawia się temat ryb, podobnie w przypadku listy produktów bogatych w magnez. Ryby stanowią źródło magnezu.
  • Otręby pszenne – w 100 g produktu znajdziemy aż 490 mg magnezu, co stanowi wartość wystarczającą dla dorosłego człowieka. Cenione są również ze względu na bogactwo błonnika. Okazują się pomocne dla osób na diecie odchudzającej, a także dla tych, którzy cierpią na zbyt wysoki cholesterol.
  • Migdały – stanowią nieocenione źródło magnezu, zawierając blisko 300 mg w 100 g produktu. Są w nich również witaminy E i B2, co pomaga zapobiegać chorobom serca.
  • Kasza gryczana – doskonały dodatek do gulaszu daje nam ponad 200 mg magnezu w 100 g produktu. Zawiera wiele cennych witamin i związków mineralnych.
  • Kakao – jeden z najlepszych produktów jeśli chcemy podnieść sobie poziom magnezu. Występuje również w dobrej jakości czekoladach. 100 g produktu kakao dostarcza ponad 40 mg magnezu.
  • Orzechy laskowe – kolejny produkt z rodziny orzechów, który dostarcza dużo magnezu do organizmu, bo blisko 150 mg na 100 g produktu. Ma wiele wartości odżywczych, witamin z grupy E i B.
Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę