reklama_pozdrowiony
DIETA

4 KROKI BY JEŚĆ ZDROWIEJ

jak jeść zdrowiej

Popularność zdrowego jedzenia, odżywiania się w prawidłowy sposób jest coraz to większa. Dobra, zdrowa i zbilansowana dieta to nie tylko sztuka dla sztuki, ale przede wszystkim droga do długiego i zdrowego życia. Powiedzenie jesteś tym co jesz jest bardzo trafne, więc warto zastanowić się jak naprawdę wygląda nasza dieta. Co możemy zrobić by była ona zdrowsza, a spożywane przed nas produkty były smaczne i zdrowe ?

#1 : Nie kupuj gotowych produktów

Największym błędem w nawykach żywieniowych jest kupowanie gotowych produktów i dań. Ich przygotowanie samemu pozwala całkowicie kontrolować nam co znajduje się w jedzeniu, dzięki czemu jemy zdrowo, a do tego taniej ! Sprawdzaj etykiety gotowych dań i przekonaj się jak wiele jest tam chemii. Nic dziwnego, że tak wiele osób choruje potem na nowotwory, skoro w zwykłych frytkach, kluskach na parze czy innych prostych daniach jest tak wiele chemii !

Im więcej produktów będziesz przygotowywać samemu, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoje zdrowie będzie Ci dopisywało przez długi czas.

#2 : Zrób coś samemu

Trudno oczekiwać byś hodował zwierzęta, uprawiał warzywa i owoce, bo mało kto ma takie możliwości. Jeśli jednak chcesz by Twoja dieta była zdrowa to może zamiast kupować gotowe szynki, które są drogie, napchane chemią i mało smaczne, lepiej kupić kawałek schabu, piersi z kurczaka i ugrilować je nawet w piekarniku ?

Taka „szynka” będzie nie tylko znacznie tańsza, ale przede wszystkim zdrowsza i smaczniejsza.

#3 : Jedz wolniej i regularnie

Zbyt szybkie jedzenie nie sprzyja naszemu organizmowi, który nie potrafi sobie poradzić ze strawieniem szybko pochłanianych potraw. Obiad czy kolacja dłuższa o kilka minut nie pozbawi Cię wiele czasu, a znacząco pomoże jeść zdrowiej.

Regularność posiłku jest równie ważna dla naszego organizmu. Warto zadbać o to by każdego dnia jadać mniej więcej o regularnych godzinach, w równych odstępach czasu.

#4: Zróżnicuj swoją dietę

Zróżnicowana dieta to prosta droga do tego jak jeść zdrowo. Nawet jeżeli Twoje codzienne menu składa się z samych zdrowych potraw i składników, to postaraj się je urozmaicić. Nie jedz tylko ryb, dodaj również mięso czy makaron z owocami ! Zróżnicowana dieta pozwala dostarczyć do organizmu wszystkie niezbędne składniki, witaminy i minerały.

Kliknij by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

reklama-pozdrowiony
reklama_pozdrowiony
Na górę